Gospodarka radzi sobie coraz lepiej

BG
aktualizacja: 17-02-2017, 14:38

Styczniowe zwyżki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej pobiły oczekiwania wszystkich. Budowlanka po miesiącach recesji wróciła nad kreskę

To, że początek roku przyniesie dobre wiadomości od producentów i handlowców, było do przewidzenia. Aż tak dobrych ekonomiści jednak się nie spodziewali. Produkcja przemysłowa urosła rok do roku o 9 proc., a sprzedaż detaliczna realnie zwiększyła się o 9,6 proc. To najlepsze miesięczne statystyki od kilku lat.

Zobacz więcej

Polska flaga REUTERS/Kai Pfaffenbach/FORUM

Po ponadrocznej recesji wreszcie wzrosła – o 2,1 proc. r/r - produkcja budowlano-montażowa. Jeszcze w grudniu spadała o 8 proc.

Chociaż koniunkturze pomógł układ kalendarza w styczniu i większa liczba dni roboczych, to nie ma wątpliwości, że ożywienie gospodarcze staje się faktem, a tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale może znów przyspieszyć w ujęciu rocznym.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BG

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gospodarka radzi sobie coraz lepiej