“Gospodarka USA wciąż najbardziej dynamiczna i innowacyjna”

MD, yahoo.com
opublikowano: 27-04-2012, 16:38

Perspektywy wzrostu nie są najlepsze, ale w dłuższym terminie gospodarka USA jest wciąż najlepsza, przekonuje Barry Ritholtz, znany bloger i menedżer funduszu Fusion IQ.

Po pięciu latach kryzysu wielu Amerykanów zaczyna wierzyć, że najlepsze lata ich kraju już minęły i rozpoczyna się okres powolnego regresu.

To nonsens, twierdzi Ritholtz. Przyznaje, że USA jest w środku słabej dekady i niskie tempo wzrostu będzie notować przez kolejne 5 lat. Jego zdaniem, tyle właśnie trwa wyjście z kryzysu po okresie beztroskiego życia na kredyt zakończonego załamaniem finansowym. Ritholtz uważa, że USA nie znajdą „cudownego lekarstwa” bez względu na to co powiedzą politycy. W dłuższym terminie, twierdzi, USA są jednak w świetnej sytuacji. Zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do Japonii, która po pęknięciu bańki na rynku nieruchomości doświadcza dwóch dekad stagnacji, gospodarka USA jest wciąż najbardziej dynamiczna i innowacyjna na świecie.

- Jeśli chcecie jawnych dowodów tego – mówi Ritholtz – jedźcie do Krzemowej Doliny, gdzie jest awangarda światowych innowacji technologicznych.

Ujawnił, że właśnie wrócił z jednej z wielu konferencji organizowanych każdego roku w celu prezentacji najnowszych technologii i jest wciąż w szoku po tym, co tam widział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, yahoo.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO , USA , Świat

Puls Biznesu

Świat / “Gospodarka USA wciąż najbardziej dynamiczna i innowacyjna”