Gotówka pod ręką

Materiał partnera
opublikowano: 18-05-2018, 09:20
aktualizacja: 18-05-2018, 09:29

Pożyczając pieniądze w banku, musimy się liczyć z tym, że taka pożyczka kosztuje. Bank policzy odsetki, doda opłatę za udzielenie kredytu, czasem też doliczy koszt ubezpieczenia. Dobrze jednak wiedzieć z góry ile ostatecznie będziemy musieli do banku zwrócić. Ukryte opłaty mogą bowiem spowodować, że pożyczka okaże się droższa, niż wcześniej szacowaliśmy i że nas na nią nie stać.

Proste zasady pożyczania

Dodatkowy zastrzyk pieniędzy przydaje się w każdej sytuacji, szczególnie teraz, gdy zbliża się okres komunii, a zaraz potem nadejdą wakacje, które chcielibyśmy spędzić w gronie najbliższych na rajskiej plaży, bądź w innym pięknym miejscu na świecie. Planując wojaże, czy rodzinne uroczystości lepiej uniknąć niespodzianek i rozczarowań wynikających z braku gotówki i możliwości jej szybkiego uzyskania związanego z niepewnością co do spłaty zobowiązania.

Jak tego uniknąć? Idealnie byłoby uzyskać na początku drogi kredytowej informację, ile będzie kosztować każda pożyczona złotówka. Niektóre banki już taką ofertę dla swoich klientów mają - aby ułatwić oszacowanie możliwości spłaty przygotowały dla nich pożyczkę opartą na prostej zasadzie: stały roczny koszt za każdą pożyczoną kwotę.

Oszczędza to klientom konieczności przeprowadzania wyliczeń i kalkulacji, doszukiwania się ukrytych opłat oraz poszukiwania najkorzystniejszej prowizji i oprocentowania w stosunku do długości terminu spłaty pożyczki. Decyzję o zaciągnięciu zobowiązania mogą podjąć natychmiast po porównaniu raty kredytu i jego kosztu do swoich dochodów.

Jedna pożyczka, jeden koszt

Jednym z takich rozwiązań jest pożyczka gotówkowa ze stałym rocznym kosztem. W Getin Banku za każdy pożyczony tysiąc złotych zapłacisz w ciągu roku 50 zł. Zatem do spłacanych rat kredytu bank przez cały rok doliczy nam tylko 50 zł kosztów za każdy pożyczony tysiąc. Okres spłaty może wynieść od 1 roku do 4 lat, a gotówkę – od 500 zł do 5000 zł na dowolny cel, RRSO 9,7%1.

Wygodnym rozwiązaniem jest też limit w rachunku. W ten sposób zyskujemy dodatkowe środki, z których możemy korzystać, kiedy chcemy i jak chcemy. Limit zwiększa saldo środków dostępnych na rachunku, otrzymujemy więc proste i wygodne rozwiązanie na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków i bieżących potrzeb.

Co ważne odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty limitu i pobierane automatycznie ze środków znajdujących się na koncie. Każdy wpływ na konto automatycznie odnawia limit, możemy więc z niego korzystać wielokrotnie. Zaletą limitu są również jego niskie koszty – brak jest bowiem prowizji za przyznanie limitu kredytowego na pierwszy okres umowny, RRSO 10,2%2.

Dodatkowo od 23 kwietnia 2018 r. dla Klientów wnioskujących o limit do kwoty max 4 tys. zł formalności zostały ograniczone do minimum – wystarczy przedłożenie oświadczenia o źródle i wysokości dochodów.

Wystarczy więc wybrać produkt najbardziej odpowiedni dla siebie i o niego zawnioskować. Zwłaszcza, że są już na rynku takie produkty jak pożyczka gotówkowa w Getin Banku dająca możliwość poznania z góry dokładnego kosztu każdej uzyskanej od banku złotówki.

Według najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego pt. "Plany finansowe krajowych banków komercyjnych na 2018 r." banki planują wzrost sumy bilansowej i portfela kredytowego odpowiednio o 3,8 proc. i 6,8 proc. r/r w 2018 r. Kredyty dla przedsiębiorstw mają rosnąć w tempie 9,4 proc. rocznie, kredyty konsumpcyjne dla osób prywatnych w tempie 9,1 proc., zaś portfel kredytów mieszkaniowych ma wzrosnąć o 4,2 proc. w skali roku. Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw mają wzrosnąć o 10,7 proc. Portfel kredytów dużych przedsiębiorstw według planów ma wzrosnąć w skali sektora o 7,8 proc. Z kolei wzrost portfela kredytów konsumpcyjnych wynieść ma 9,1 proc., co jest związane z poszukiwaniem rentownych produktów w otoczeniu niskich stóp procentowych (źródło: raport KNF). 

1. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,7 %, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 184,71 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki w postaci prowizji bankowej wynosi 384,71 zł, 33 raty w tym 32 miesięczne raty równe w wysokości po 96,51 zł oraz pierwsza rata wyrównawcza w wysokości 96,39 zł .Kalkulacja została dokonana na dzień 07.02.2018r. na reprezentatywnym przykładzie. Oferta dotyczy pożyczki gotówkowej skierowana jest do osób, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie posiadały relacji kredytowej z Getin Bankiem.

2. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,2%, całkowita kwota limitu kredytowego (bez kredytowanych kosztów) 3 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 059,61 zł, oprocentowanie zmienne 9,72% w skali roku, całkowity koszt kredytu 359,61 zł, (w tym: prowizja za przyznanie limitu 0 zł, odsetki 359,61 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 12.01.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie, przy założeniu, że całkowita kwota limitu została spłacona w całości po 12 miesiącach.

Szczegóły oferty, w tym opłaty i prowizje dostępne w placówkach Banku i na www.getinbank.pl

Getin Bank jest częścią Getin Noble Bank S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gotówka pod ręką