Czytasz dzięki

Gowin: minister finansów Teresa Czerwińska będzie nadal piastowała ważne stanowisko publiczne

  • PAP
opublikowano: 29-05-2019, 21:23

Z tego co wiem minister finansów Teresa Czerwińska będzie nadal piastowała ważne stanowisko publiczne; w przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne, powiedział wicepremier Jarosław Gowin, pytany, kto zastąpi ją na stanowisku szefa resortu. Ta decyzja była ustalona od wielu miesięcy, dodał.

Zobacz więcej

Jarosław Gowin

WM, Puls Biznesu

W środę po południu w siedzibie PiS odbyło się spotkanie kierownictwa partii; głównym tematem spotkania były zmiany w rządzie. W wyborach do Parlamentu Europejskiego mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy, polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także m.in. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyła też minister w KPRM Beata Kempa oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Wśród ministrów, którzy mają także w wyniku rekonstrukcji odejść z rządu, wymieniana jest w mediach także minister finansów Teresa Czerwińska.

O zmiany w rządzie pytany był w środę w Polsat News wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

"Nie jest tajemnicą, że aż siedem pań minister opuszcza właśnie rząd, będą pełnić swoją misję w Brukseli" - podkreślił Gowin. Pytany, kto obsadzi wakat po minister Czerwińskiej, Gowin odparł: "To pozostawmy jeszcze przyszłości".

Dopytywany czy szefowa MF odchodzi z rządu, wicepremier zauważył: "minister Czerwińska, z tego co wiem, nie kandydowała do europarlamentu".

Na uwagę dziennikarza, że z jego informacji wynika, że minister Czerwińska odchodzi, Gowin odparł: "Z tego co wiem, to będzie nadal piastowała bardzo ważne stanowisko publiczne". Dopytywany, czy będzie to w Polsce czy za granicą, szef resortu nauki odparł, że chodzi o stanowisko w kraju. "W przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne" - podkreślił.

Na pytanie, czy wakat po minister Czerwińskiej obsadzi ktoś wywodzący się z partii Porozumienie, Gowin zaprzeczył. "Pani minister Czerwińska rzeczywiście była moją zastępczynią w ministerstwie nauki, ale ona jest najlepszym przykładem, wspaniałym przykładem, takiego bezpartyjnego państwowca, bezpartyjnego fachowca, który swoimi kompetencjami służył naszemu rządowi" - powiedział wicepremier.

"Ta decyzja, która zapadnie, jak sądzę, w przyszłym tygodniu, była ustalona od wielu, wielu miesięcy" - powiedział minister. Dopytywany o dokładny termin, Gowin odparł: "Proszę przyjrzeć się kalendarzowi pana prezydenta Dudy, wtedy te wątpliwości kalendarzowe będą jaśniejsze".

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami przed posiedzeniem Prezydium Komitetu Politycznego PiS poinformował, że decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu będą ogłoszone "lada dzień". Pytany, czy stanie się to w przyszłym tygodniu, odpowiedział, że "może być tak, że w przyszłym tygodniu".

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE - 38,47 proc., Wiosna - 6,06 proc. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22, a Wiosna - 3.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy