Gowin spotka się z przedstawicielami branży meblowej

  • PAP
opublikowano: 07-11-2020, 19:15

W poniedziałek wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin będzie rozmawiał z przedstawicielami branży meblowej o jej wsparciu z powodu nowych obostrzeń

Jarosław Gowin fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum
Jarosław Gowin fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum
Mateusz Wlodarczyk / Forum

"O propozycjach wsparcia dla branży meblarskiej w związku z nowymi obostrzeniami dla polskiej gospodarki w czasie pandemii Covid 19 z przedstawicielami tego sektora polskiej gospodarki, będą rozmawiać wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Olga Ewa Semeniuk" - czytamy we wpisie.

Rozmowy odbędą się w poniedziałek rano - podano.

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem przez rząd nowych ograniczeń w stanie epidemii, do 29 listopada br. w galeriach i centrach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. część sklepów, kina i wyspy handlowe będą zamknięte.

Otwarte mimo ograniczeń będą niektóre sklepy: spożywcze, kosmetyczne, apteki w tym sklepy z produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, ze środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, z gazetami lub książkami, z artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli oraz paliw.

W galeriach mogą działać też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane