GPF Causa: prognozy mogą być przekroczone

Rozmawiał: Kamil Zatoński
opublikowano: 26-04-2011, 00:00

Piotr Szalbierz, prezes GPF Causa, zapowiada wyraźną poprawę wyników. Resplitu za to nie będzie.

Piotr Szalbierz, prezes GPF Causa, zapowiada wyraźną poprawę wyników. Resplitu za to nie będzie.

newconnect.pb.pl: Od początku roku kurs urósł z 3 do 8 groszy. Jakie, zdaniem zarządu, są przyczyny wzrostu notowań?

Piotr Szalbierz, prezes GPF Causa: Przyczyn należy zapewne szukać w poprawiających się wynikach spółki. Spółka osiągnęła zysk 412 tys. zł w 2010 r. Zakładamy skokowy wzrost zarówno przychodów, jak i zysku w 2011 r., o czym informowaliśmy w prognozie na ten rok (przychody 3 mln zł, zysk 1 mln zł).

Spółka rozwija działalność głównie w sektorze pomocy prawno-konsultingowej dla przedsiębiorców w zakresie zdobywania kapitału. Realizacja projektów, nad którymi pracuje spółka, gwarantuje osiągnięcie założonych wyników. Zakładamy, że dwa główne projekty, które są bardzo zaawansowane, powinny przynieść przychód około 2,5 mln złotych. Biorąc pod uwagę inne projekty w toku a także kolejne, jest duże prawdopodobieństwo, że prognoza na rok 2011 ulegnie podwyż-szeniu.

Spółka rozważała odwrotny split. Czy ten pomysł będzie realizowany?

Propozycja resplitu związana była z małą płynnością akcji spółki a także kursem akcji, który w tamtym okresie wynosił około 3 groszy. Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania inwestorów spółką i wzrost jej kursu, propozycja resplitu wydaje się sprzeczna z interesem akcjonariuszy.

Spółka przeprowadziła w marcu kolejną emisję akcji. Akcje stanowiące 10 proc. w podwyższonym kapitale objął Adam Sokołowski. Jakie są dotychczasowe efekty współpracy z tym inwestorem?

Pan Adam Sokołowski zaangażował się w prace spółki. Został członkiem rady nadzorczej. Współpraca z panem Sokołowskim przekłada się na ilość podpisywanych przez spółkę kontraktów.

Czy spółka planuje kolejne emisje akcji w 2011 r.?

Kolejne emisje akcji związane są z potrzebami kapitałowymi. Na razie nie przewidujemy emisji.

Jesienią informowaliście o rozpoczęciu, a następnie zawieszeniu rozmów z inwestorem strategicznym. Czy ten temat jest aktualny?

Rozmowy z inwestorem strategicznym zostały zawieszone. Warunkiem ich odwieszenia jest złożenie przez inwestora propozycji zgodnej z interesem spółki i jej akcjonariuszy.

Jaki jest w tej chwili profil działalności firmy i jaki docelowo ma być? Czy będziecie firmą która inwestuje w spółki w ramach pre-Ipo i doradza im w wejściu na NewConnect? Takich spółek jest wiele.

Spółka rozwija się w kierunku świadczenia kompleksowych usług prawno-finansowych w zakresie pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorców. Od innych firm różni nas kompleksowość świadczonych usług. Staramy się pracować przy dużych projektach, które zapewnią nam zakładaną rentowność. Mamy nadzieje, że to przełoży się wzrost zaufania inwestorów i wartość spółki.

Rozmawiał: Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rozmawiał: Kamil Zatoński

Polecane