GPW: 2 oferty cenowe od kandydatów na doradcę prywatyzacyjnego

opublikowano: 03-01-2005, 15:36

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało tylko dwie oferty cenowe od kandydatów przy prywatyzacji GPW, dowiedziała się w poniedziałek agencja ISB. Z przetargu wycofało się konsorcjum Citigroup i Domu Maklerskiego Banku Handlowego.

Najniższą ofertę za przeprowadzenie analiz dotyczących GPW, a także za wycenę spółki i przygotowanie memorandum informacyjnego i prospektu emisyjnego zaproponował w swojej ofercie Rotschild Polska Sp. z o.o., występujący w przetargu samodzielnie. Cena wyniosła 2,5 mln zł netto.

Z kolei konsorcjum McKinsey & Company Poland Sp. z o.o., CDM Pekao SA i Ernst & Young Audit Sp. z o.o. zaproponowało za przygotowanie analiz i opracowanie strategii prywatyzacji GPW 5,5 mln zł netto.

Konsorcjum za sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu chce otrzymać 0,49% netto wartości sprzedawanych akcji. Taką samą prowizję konsorcjum chce otrzymać, jeśli sprzedaż akcji odbędzie się w ofercie publicznej, a także za pomoc w przeprowadzeniu podwyższenia kapitału giełdy.

Z kolei Rotschild oczekuje 0,75% netto prowizji od sprzedaży w trybie zaproszenia do rokowań. W ofercie publicznej prowizja ma wynieść 0,25% od wartości zbywanych akcji, a za podwyższenie kapitału – 0,10% od wartości podwyższonego kapitału.

MSP zamierza do połowy stycznia ocenić złożone w poniedziałek oferty, natomiast wybór doradcy i podpisanie z nim umowy jest planowane na koniec miesiąca.

Minister skarbu Jacek Socha powiedział w piątek, że liczy na debiut GPW na warszawskim parkiecie w pierwszej połowie roku, a wartość tej oferty może iść w „setki milionów złotych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: 2 oferty cenowe od kandydatów na doradcę prywatyzacyjnego