GPW: 7bulls będzie deweloperem, kurs rośnie

(Artur Szymański)
opublikowano: 12-12-2006, 10:19

Wyjaśniło się, pod jaką informację toczy się od kilku dni spekulacja akcjami 7bulls. Spółka kuchennymi drzwiami wpuści na GPW firmę Triton Development.

Wyjaśniło się, pod jaką informację toczy się od kilku dni spekulacja akcjami 7bulls. Spółka kuchennymi drzwiami wpuści na GPW firmę Triton Development.

Otwarcie wtorkowych notowań wypadło kursem 16,30 zł, czyli 12,5 proc. Wyżej niż zamknięcie poprzedniej sesji. W poniedziałek akcje 7bulls poszybowały o ponad 17 proc. Karuzela spekulacji kręci się w najlepsze mimo że już wiadomo co było jej podłożem. Inwestorzy jednak jeszcze nie realizują zysków.

Przed dzisiejszą sesją został opublikowany komunikat o kolejnej (który to już raz?) zmianie strategii 7bulls, jednej z giełdowych spółek wydmuszek nie prowadzących działalności. O tym, że spółkę czekają duże zmiany plotkowało się na rynku pod koniec ubiegłego tygodnia.

W grę wchodziło: rozpoczęcie działalności w szeroko pojętym sektorze chemicznym lub deweloperce tudzież przejęcie spółki przez firmę, która tym sposobem chciałaby wejść do giełdowych notowań. Inwestorzy nie czekali na potwierdzenie spekulacji i już w ubiegłym tygodniu skupowali papiery windując kurs. Potwierdziły się dwa ostatnie domysły.

7bulls podało, że przejmie Triton Development sp. z o.o. za kwotę 1,5 mln zł od osoby fizycznej. To oficjalna wersja, ale można podejrzewać że to TD wytypował 7bulls do przejęcia podobnie jak to miało niedawno miejsce w przypadku J.W. Construction, który przejmie Energopol, choć oficjalnie to mała giełdowa spółka przejmuje deweloperskiego giganta.więcej o nowej strategii przeczytasz tu: komunikat  ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: 7bulls będzie deweloperem, kurs rośnie