GPW: Akcje banków przechodzą w umówionych transakcjach

05-06-2007, 14:58

Podczas wtorkowej sesji, stojącej - podobnie jak poniedziałek - pod znakiem niewielkiej aktywności handlujących, duzi inwestorzy giełdowych banków wymieniają się pokaźnymi pakietami akcji ING BSK, BRE Banku, a  także Pekao SA.

W przypadku pierwszego z nich, w największej umówionej transakcji z rąk do rąk przeszło 30 tys. papierów po cenie jednostkowej 1025 zł, co wygenerowało obrót rzędu 61,5 mln zł. Jeśli chodzi o BRE Bank, to tu mieliśmy do czynienia z transakcją na około 30 tys. akcji po kursie 543 zł. Dało to 32,6 mln zł obrotu.

Między dużymi akcjonariuszami banku Pekao SA doszło do transakcji, w której właściciela zmieniło 15 tys. akcji po cenie 366 zł za sztukę. Sumarycznie dało to prawie 11 mln zł obrotów. Trzeba będzie pamiętać o odjęciu tych kwot od ogólnej sumy wtorkowego handlu na GPW, by mieć pełny obraz rzeczywistej wartości walki między popytem a podażą. ASZ


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Akcje banków przechodzą w umówionych transakcjach