GPW: akcje Biotonu w dół po rekomendacji z ceną 2,44 zł

(Artur Szymański)
14-12-2006, 12:57

Nietęgie mają dziś miny akcjonariusze Biotonu. Kurs spada o około 5,5 proc. po tym jak ING Wholesale Banking obniżył rekomendację.

Nietęgie mają dziś miny akcjonariusze Biotonu. Kurs spada o około 5,5 proc. po tym jak ING Wholesale Banking obniżył rekomendację.

Analitycy jeden walor biotechnologicznej spółki wycenili na 2,44 zł i zmienili zalecenie do „sprzedaj”. Wcześniejsza rekomendacja brzmiała „trzymaj”. Wczoraj giełdowy kurs Biotonu na zamknięciu sesji wynosił 2,78 zł. Potencjał spadku wyznaczony wyceną ING sięga więc 12,2 proc.

Inwestorzy uznali, że należy wziąć przykład z gen. Sławomira Petelickiego (b. dowódca GROM-u), członka rady nadzorczej Biotonu. 7 i 8 grudnia sprzedał pakiet 1,05 mln akcji spółki po średniej cenie 2,7 zł. Wczoraj po sesji także Prokom Investments poinformował o sprzedaży 91 mln walorów Biotonu, 6 grudnia. Pakiet kupili inwestorzy finansowi.

Akcje Biotonu nie cieszą się większym zainteresowaniem na GPW od połowy listopada. Wówczas po ustanowieniu górki 3,19 zł, w kolejnych dniach doszło do realizacji zysków w kolejnych czterech dniach. Nastepnie kurs wszedł w fazę konsolidacji 2,65-2,96 zł, z której dziś wybija się dołem. Na półmetku sesji za akcję płaci się 2,62 zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: akcje Biotonu w dół po rekomendacji z ceną 2,44 zł