GPW: Akcje Centrostalu Gdańsk silnie zwyżkują

(Tadeusz Stasiuk)
13-10-2006, 12:11

Jednym z bohaterów piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie są papiery gdańskiego Centrostalu.

Notowania Centrostalu Gdańsk poprawiły historyczny rekord… sprzed ponad 9 lat. Na sesjach 10 i 11 kwietnia 1997 r. walorami dystrybutora wyrobów hutniczych handlowano po 10 zł, dziś kwadrans po godz. 11 dokonano transakcji po tej cenie, a w kolejnych minutach rekord jeszcze poprawiono.

Najmniej z tego powodu zadowolony może być Złomrex, który chce skupić w trwającym do poniedziałku wezwaniu 807 tys. akcji spółki, dających prawo do 15,5 proc. głosów na WZA. Firma kierowana przez Przemysław Sztuczkowskiego oferuje jednak zaledwie 7,30 zł za akcję. Wezwania trwa od 2 października i tylko przez kolejne trzy sesje od tej daty kurs utrzymywał się poniżej zaoferowanej ceny. Inwestorom nie opłaca się więc oddawać walorów w wezwaniu, bo drożej mogą je sprzedać na giełdzie. Na razie to gracze są górą, ale czy Złomrex zdecyduje się na podwyższenie ceny w wezwaniu?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Akcje Centrostalu Gdańsk silnie zwyżkują