GPW: Akcje GTC najlepszą inwestycją tygodnia w WIG20

opublikowano: 26-01-2007, 16:05

W kończącym się dziś tygodniu giełdowym najwięcej spośród komponentów WIG20 dały zarobić akcje GTC.

W kończącym się dziś tygodniu giełdowym najwięcej spośród komponentów WIG20 dały zarobić akcje GTC.

Od poprzedniego piątku do dziś akcjonariusze dewelopera zarobili ponad 11 proc., z czego dziś kurs idzie w górę w tempie około 5 proc. Najwięcej za akcję GTC płacono dziś 53 zł, co jest nowym historycznym rekordem notowań.

Nie mija moda na akcje spółek z szeroko rozumianej branży budowlanej. W czołówce najbardziej zyskownych spółek tego tygodnia aż roi się od deweloperów i spółek, które rozwijają skrzydła w tej branży. Na czele jest TUP z około 33-proc. pięciodniowym wzrostem notowań.

Na dalszych miejscach znajdują się Energopol, Mostostal Export, Polnord, Gant, Echo i Budopol. To był świetny tydzień dla akcjonariuszy firm budowlanych, których notowania premiuje ciepła zima, nie przeszkadzająca do czwartku pracom na budowach. Wyniki za IV kwartał ’06 i I kwartał ’07 powinny być wysokie. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane