GPW: akcje Ireny najdroższe od ponad sześciu lat

opublikowano: 11-06-2007, 14:36

W popołudniowej fazie poniedziałkowej sesji inwestorzy za jedną akcję Ireny płacą grubo ponad 20 zł. Po lekturze dzisiejszej analizy spółki w "Pulsie Biznesu" gracze dyskontują rysującą się w różowych barwach przyszłość inowrocławskiej huty szkła gospodarczego.

Kurs akcji Ireny rośnie dziś w najbardziej spektakularny sposób, bo o prawie 20 proc. wobec wartości piątkowego zamknięcia 17,7 zł. Jak na razie osiągnięte dzi maksimum wnosi się na poziomie 21,5 zł. Ostatnio tak drogie akcje Ireny były w połowie lutego 2001 r. i był to prawie szczyt ówczesnej hossy na tym papierze.

Później spółce wiodło się zdecydowanie gorzej. Ponad 2-letnia bessa sprowadziła notowania Ireny do 9,5 zł. Następne półtora roku przyniosło 100-proc. odbicie, jednak kolejne osiemnaście miesięcy przyniosło całkowite oddanie wzrostu i powrót poniżej 10 zł w grudniu 2005 r. Na szczęście jednak dołek z marca 2003 r. nie został pogłębiony i kurs ponownie ruszył w górę wraz z początkiem realizacji programu restrukturyzacji firmy.

Wyniki I kwartału wyglądają obiecująco, spółka pierwszy raz od roku pochwaliła się zyskiem na poziomie operacyjnym oraz netto. Kolejne miesiące mogą być równie obiecujące pod warunkiem kontynuacji przechodzenia z produkcji drogich kryształów na rzecz tańszych, bardziej pospolitych wyrobów, jak szklanki czy kieliszki. Automatyczna linia kupiona za 10 mln zł do ich produkcji ma osiągnąć nominalną wydajność pod koniec obecnego kwartału. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: akcje Ireny najdroższe od ponad sześciu lat