GPW: Akcje Kopexu drożeją ponad 30 proc.

(Artur Szymański)
06-10-2006, 12:26

Bardzo dużym zainteresowaniem podczas piątkowej sesji cieszą się akcje Kopexu.

Bardzo dużym zainteresowaniem podczas piątkowej sesji cieszą się akcje Kopexu. Konieczne są zawieszenia handlu z powodu olbrzymiej dysproporcji między popytem a podażą.zobacz notowania

Kurs rośnie bardzo mocno na fali spekulacji na temat emisji akcji Kopexu dla inwestora strategicznego i wybranych inwestorów kwalifikowanych. Plotki mówią też o niewielkiej emisji dla inwestorów indywidualnych, zapewne z zachowaniem prawa poboru.

Pierwotnie decyzję w tej sprawie akcjonariusze mieli podjąć na WZA w sierpniu, ale temat odłożono na później. Władze spółki deklarowały opóźnienie rzędu dwóch-trzech miesięcy. Zbliża się koniec tego terminu.

Inwestorem strategicznym Kopexu są Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne, kontrolujące 65,06 proc. kapitału giełdowej spółki. W zamian za akcje nowej emisji ZZM miałby wnieść do spółki aport w postaci produkcji kombajnów górniczych. Kopex jest generalnym wykonawcą inwestycji w branży wydobywczej i energetyce. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Akcje Kopexu drożeją ponad 30 proc.