GPW: akcje Netii w centrum zainteresowania

(Artur Szymański)
opublikowano: 08-11-2005, 11:39

Przed południem na warszawskiej giełdzie nie doszło do znaczących zmian wartości indeksów. WIG20 kontynuuje wczorajszą tendencję spadkową, ale atmosfera jest zdecydowanie spokojniejsza niż wczoraj. Inwestorzy czekają na ogłoszenie programu rządu.

Przed południem na warszawskiej giełdzie nie doszło do znaczących zmian wartości indeksów. WIG20 kontynuuje wczorajszą tendencję spadkową, ale atmosfera jest zdecydowanie spokojniejsza niż wczoraj. Inwestorzy czekają na ogłoszenie programu rządu.

Kazimierz Marcinkiewicz dziś miał przedstawić program swego rządu, ale podobno opóźni się to o jeden dzień. W czwartek natomiast odbędzie się w Sejmie głosowanie nad wotum zaufania dla mniejszościowego rządu PiS. Do tego czasu nerwy inwestorów pewnie będą napięte jak postronki. To nie sprzyja raczej podejmowaniu decyzji o kupnie akcji.

Z drugiej strony nie ma też wielkiej ochoty do pozbywania się już posiadanych walorów. Stąd jak na razie nudny przebieg wtorkowych notowań na GPW. Po dwóch godzinach sesji handel walorami spółek z WIG20 wyraża się niewielką kwotą 220 mln zł. Byłaby zresztą dużo mniejsza gdyby nie aktywny handel akcjami Netii.

Obroty walorami telekomunikacyjnej spółki sięgają aż 80 mln zł, co jest jak na tę spółkę i na tę fazę sesji, wartością przeogromną. Co więcej, kurs rośnie jak na drożdżach już o 8,5 proc. Spółka jutro pochwali się wynikami za III kwartał. Jak widać, oczekiwania są wygórowane. Analitycy ankietowani przez ISB uważają, że Netia mogła zanotować od 23,25 mln zł do 26,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy konsensusie na poziomie 24,79 mln zł.

Słabo natomiast zachowują się banki – 2 proc. traci PKO BP, o 1 proc. spada cena akcji Pekao SA. Na szczęście przy bardzo skromnych obrotach. Część wczorajszych zysków oddaje KGHM, na niewielki plus wyszły natomiast PKN Orlen i Lotos. Udanie zadebiutowały akcje oraz PDA spółki Jago. Przed południem walory spółki drożeją o około 15 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: akcje Netii w centrum zainteresowania