GPW: akcje SkyEurope drożeją piątą kolejną sesję

opublikowano: 05-02-2007, 15:21

Na około godzinę przed końcem poniedziałkowej sesji walory słowackiego „taniego” przewoźnika lotniczego osiągnęły wartość 18 zł.

Na około godzinę przed końcem poniedziałkowej sesji walory słowackiego „taniego” przewoźnika lotniczego osiągnęły wartość 18 zł.

Ostatnio tyle kosztowały w pierwszym tygodniu czerwca 2006 r. w mniej więcej jednej trzeciej rozwijającego się wówczas trendu spadkowego, który od kwietnia – gdy akcje kosztowały 26 zł – do połowy sierpnia przyniósł 75-proc. spadek kursu do 6,5 zł.

Od sierpniowego dołka do dziś akcjonariusze SkyEurope odrobili już ponad połowę strat w czym pomagają coraz optymistyczniej brzmiące komunikaty ze spółki. Dziś w trakcie sesji spółka poinformowała o otrzymaniu pożyczki z Bank of Scotland na zakup pięciu Boeingów 737-700, które wzbogacą flotę powietrzną spółki w 2008 r. ASZ

zobacz komunikat SkyEurope

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane