GPW: akcjonariusze Gino Rossi chcą kawę na ławę

opublikowano: 20-02-2007, 12:34

Inwestorzy nie rzucili się szturmem po akcje Gino Rossi po ogólnikowych informacjach o wejściu inwestora finansowego i możliwej emisji akcji. Poczekają na konkrety.

Inwestorzy nie rzucili się szturmem po akcje Gino Rossi po ogólnikowych informacjach o wejściu inwestora finansowego i możliwej emisji akcji. Poczekają na konkrety.

Maciej Fedorowicz, prezes dystrybutora obuwia z wyższej półki uchylił rąbka tajemnicy związanej z niedawnymi transakcjami pakietowymi, w których właściciela zmieniło 780 tys. akcji. Sześciu głównych akcjonariuszy sprzedało walory inwestorowi finansowemu.

Na razie jednak nie jest znana jego nazwa, ale inwestorzy poznają ją na dniach. Pakiet ten daje prawo do ponad 5 proc. głosów na WZA spółki, kupiec będzie się więc musiał ujawnić. Walory kupował po 19,2 zł. Dziś na giełdzie gracze płacą za jedną akcję około 1,5 zł więcej. Reakcja inwestorów jest dość stonowana. Po godzinie 12 obroty sięgają raptem 1,4 mln zł.

Wyobraźni graczy nie rozpaliła jak na razie roztoczona w prasie wizja nowej emisji akcji. W zasadzie padło tylko takie hasło, za którym nie poszły żadne szczegóły. Nie wiadomo jak duża miałaby być pula akcji, po jakiej cenie miałyby być sprzedawane, ani w jakim terminie. Inwestorzy nie są specjalnie dziś skłonni kupować kota w worku. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy