GPW: akcjonariusze Kruka realizują zyski

opublikowano: 08-02-2007, 12:45

Walory firmy jubilerskiej W.Kruk należą do czołówki spółek tracących na wartości podczas czwartkowej sesji, choć spółka spodziewa się wzrostu wyników w 2007 r.

Walory firmy jubilerskiej W.Kruk należą do czołówki spółek tracących na wartości podczas czwartkowej sesji, choć spółka spodziewa się wzrostu wyników w 2007 r.

Przed czwartkową sesją W.Kruk przedstawił prognozę na ten rok zakładającą 24-proc. wzrost skonsolidowanego zysku netto do 14 mln zł. Na poziomie jednostkowym zysk Kruka ma sięgnąć 10,2 proc., co oznacza 29-proc. wzrost wobec wyniku spodziewanego za 2006 r.

Dodatkowo zarząd zapowiedział, że będzie rekomendował wypłatę 2 zł dywidendy z zysku w 2006 r. Mimo tak optymistycznie brzmiących zapowiedzi, akcjonariusze spółki skłaniają się do sprzedaży walorów. Nie dziwi to jednak gdy spojrzeć na ostatnie notowania spółki na GPW.

Siedem poprzednich sesji stało pod znakiem nieustającego wzrostu. W tym czasie papiery Kruka podrożały o 27,5 proc. wieńcząc wczorajszą sesję nowym historycznym rekordem 182 zł. Najwidoczniej inwestorzy spodziewali się dobrych wieści ze spółki i odpowiednio wcześnie zabrali się do windowania notowań.

Śrubowanie rekordów podczas poprzednich dwóch sesji zaczęło już jednak napotykać na problemy, widać było pierwsze oznaki wyczerpujących się sił byków. W efekcie na wykresie powstały czarne świeczki, bo graczom nie udawało się utrzymać najwyższych poziomów intraday do finiszu. Dziś przed półmetkiem sesji kurs traci 6,5 proc. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane