GPW: akcjonariusze windują kurs Polmosu Białystok

(Artur Szymański)
17-11-2006, 10:49

Giełdowi inwestorzy nie zamierzają tanio sprzedać akcji Polmosu Białystok. W ślad za podwyższeniem ceny w wezwaniu rośnie też kurs spółki na GPW.

Giełdowi inwestorzy nie zamierzają tanio sprzedać akcji Polmosu Białystok. W ślad za podwyższeniem ceny w wezwaniu rośnie też kurs spółki na GPW.zobacz notowania

Carey Agri International-Poland zwiększył cenę w wezwaniu na akcje białostockiej gorzelni z 85,25 do 91 zł, czyli o 6,75 proc. Wygląda jednak na to, że akcjonariusze spółki liczą na zdecydowanie większą hojność, bo windują dziś kurs spółki do poziomu 90 zł.

Cena giełdowa bliska lub równa cenie wezwania może zniechęcić akcjonariuszy do sprzedaży walorów. Inwestorzy mogą bowiem liczyć na kolejne zwiększenie oferty Carey Agri. Na razie firma ta ma 66 proc. kapitału Polmosu. Chce mieć wszystkie akcje i wycofać emitenta z GPW. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: akcjonariusze windują kurs Polmosu Białystok