GPW: Ankieta „PB” pomaga notowaniom Ciechu

opublikowano: 03-01-2007, 10:59

Jednym z wyższych wzrostów cen akcji w pierwszej godzinie środowej sesji może się pochwalić Ciech, faworyt analityków na 2007 r.

Jednym z wyższych wzrostów cen akcji w pierwszej godzinie środowej sesji może się pochwalić Ciech, faworyt analityków na 2007 r.

Walory chemicznej spółki zdrożały o 8 proc., co plasuje Ciech w pierwszej piątce najlepszych inwestycji dzisiejszej sesji. Spółka ani po wczorajszej sesji ani przed dzisiejszą nie opublikowała żadnych nowych komunikatów. Wygląda więc na to, że inwestorzy wzięli sobie do serca wyniki corocznej ankiety „Pulsu Biznesu”.

We wczorajszym wydaniu naszej gazety zamieściliśmy, jak co roku, wyniki sondażu przeprowadzonego wśród 25 analityków rynku kapitałowego. Najczęściej wskazywanymi przez specjalistów spółkami w najbardziej prestiżowej kategorii „kupuj długoterminowo” znalazły się Ciech i PKO BO, które dostały po cztery głosy.

Zdaniem ankietowanych, Ciech jest atrakcyjnie wyceniany, a dobrą wróżbą na ten rok są ostatnie przejęcia. Na wyniki powinny pozytywnie wpłynąć efekty restrukturyzacji dawnej centrali oraz konsolidacje Sarzyny, Zachemu i rumuńskiej Gomory. Specjaliści wierzą też, że spółka będzie dalej inwestować. ASZ

Przeczytaj też: Nazwiska już nie grają, czas na Ciech i PKO BP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane