GPW: Asseco Poland traci najmocniej przed zawieszeniem notowań

opublikowano: 02-01-2007, 15:36

Akcjonariusze informatycznej spółki, którzy nie chcą czekać na połączenie z Softbankiem, pozbywają się walorów. Kurs spada ponad 8 proc.

Akcjonariusze informatycznej spółki, którzy nie chcą czekać na połączenie z Softbankiem, pozbywają się walorów. Kurs spada ponad 8 proc.

Dziś jest ostatni dzień, w którym można handlować akcjami rzeszowskiej spółki, znanej kiedyś jako Comp Rzeszów. Od jutra handel akcjami będzie zawieszony do czasu wycofania spółki z GPW.

Pierwotnie spółka wnioskowała o zawieszenie notowań od 9 stycznia, jednak termin ten uległ przyspieszeniu ze względu na możliwość wcześniejszej rejestracji połączenia spółki z Softbankiem.

Fuzja dokonana się poprzez przeniesienie majątku Asseco Polnad na Softbank w zamian za akcje tego ostatniego. Te zostaną wydane akcjonariuszom rzeszowskiej firmy, a rejestracja połączenia jest spodziewana w pierwszej połowie stycznia 2007 r. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane