GPW: Bioton i KGHM w centrum uwagi

(Marek Druś)
opublikowano: 20-01-2006, 11:22

Po okazałym początku notowań, kiedy WIG 20 dotarł do 2921 pkt., inwestorzy nieco spasowali, a indeks największych spółek opadł w okolice otwarcia, które wyniosło 2899,69 pkt (+0,46 proc.). Po bardzo dynamicznej zwyżce na poprzedniej sesji, wydaje się, że dzisiejsza będzie mieć dość spokojny przebieg.

Po okazałym początku notowań, kiedy WIG 20 dotarł do 2921 pkt., inwestorzy nieco spasowali, a indeks największych spółek opadł w okolice otwarcia, które wyniosło 2899,69 pkt (+0,46 proc.). Po bardzo dynamicznej zwyżce na poprzedniej sesji, wydaje się, że dzisiejsza będzie mieć dość spokojny przebieg. Jedni zinterpretują to jako siłę rynku, inni – jako pułapkę i próbę wciągnięcia do gry kolejnych inwestorów. Poziom 3000 pkt na WIG20 jest bowiem w zasięgu ręki.

Wśród blue chipów najmocniej w górę idą notowania GTC (ale przy mizernych obrotach), oraz Biotonu i KGHM, kontynuujących silną zwyżkę z czwartkowej sesji. Na tym tle dość niemrawo wypada handel akcjami TP oraz największych banków (z wyjątkiem Pekao). Po informacji o pożarze hali w Kętach, notowania tej spółki zostały zawieszone.

Na szerokim rynku po ogłoszeniu najlepszych w historii wyników w górę idą notowania Banku Millennium. Instytucja zapowiedziała wypłatę znaczącej części zysku na dywidendę. Sięgnie ona około 55 groszy na akcję. Zapowiedź przeprowadzenia emisji z prawem poboru winduje o blisko 30 proc. kurs Swissmedu. O 6 proc. rosną także notowania innej ze spółek z branży usług medycznych – EMC IM, który podał wczoraj lepsze od prognoz wstępne przychody jednostkowe. Nie słabnie zainteresowanie akcjami Alchemii (najwyższe obroty na całym rynku). Inwestorzy realizują natomiast zyski z pozostałych spółek ze stajni Romana Karkosika – solidarnie na sporym minusie notowane są Boryszew, Hutmen i Skotan. Po silnych zwyżkach w ostatnich dniach dwucyfrowej przecenie poddają się papiery Simple i Kompapu.

Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane