GPW: Brakuje sił do wzrostu indeksów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 28-09-2005, 16:56

WIG20 po wysokim otwarciu w szybkim tempie osunął się poniżej 2500 pkt. Tu kupujący zdobyli lekką przewagę, ale na razie wszystko wskazuje na to, że indeks zakończy sesję w okolicach wczorajszego zamknięcia (2514 pkt).

WIG20 po wysokim otwarciu w szybkim tempie osunął się poniżej 2500 pkt. Tu kupujący zdobyli lekką przewagę, ale na razie wszystko wskazuje na to, że indeks zakończy sesję w okolicach wczorajszego zamknięcia (2514 pkt).

Wśród największych spółek nad kreską utrzymują się jedynie notowania PKO BP i KGHM. Ponad 1 proc. tanieją PKN Orlen i Pekao, słabsza jest też Telekomunikacja Polska. Obroty po trzech godzinach sesji sięgają 450 mln zł.

Przed sesją MOL poinformowała, że jej spółka zależna, Slovnaft Polska, podpisała z podmiotem zależnym Grupy Lotos umowę sprzedaży posiadanych w Polsce dwunastu stacji paliwowych z możliwością przekazania dziesięciu kolejnych, obsługiwanych przez franczyzobiorców. W sumie dają one 0,5 proc. udział w rynku. Oznacza to wycofywania się Węgrów z działalności detalicznej w naszym kraju. Spółka tłumaczy to brakiem korzyści skali. Za stacje Lotos zapłaci 15 mln EUR (58 mln zł). Inwestorzy umiarkowanie przyjęli te informacje: akcje MOL lekko zyskują, Lotos traci około 0,4 proc.

Na szerokim rynku trwa szaleństwo zakupów akcji Swarzędza. Kurs rośnie o 41 proc. Ponad 4 proc. drożeją walory Impela. Wrocławska spółka, zajmująca się m.in. świadczeniem usług sprzątających i ochroniarskich, podwyższyła prognozę skonsolidowanego zysku netto za 2005 r. z 17 do 19,5 mln zł. Zarząd tłumaczy korektę poprawę rentowności operacyjnej i pozytywnymi efektami restrukturyzacji kosztów z 2004 r.

Kamil Zatoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane