GPW: budowlane tuzy mocno w górę

KZ
06-08-2007, 13:25

Na spadającym rynku wzrostami wyróżniają się oba budowlane blue chipy: akcje PBG zyskują 3 proc., walory Polimeksu drożeją o ponad 7 proc.

Pierwsze sygnał do odbicia po silnych spadkach dało PBG, które pod koniec ubiegłego tygodnia pochwaliło się bardzo dobrymi (i lepszymi od oczekiwań) wynikami za drugi kwartał. Kurs spółki, kierowanej przez Jerzego Wiśniewskiego, rósł w miniony czwartek o 7,4 proc.

Dziś w podobnym tempie zyskuje Polimex-Mostostal, którego akcje w lipcu poszły w dół o 21 proc. W ostatni czwartek i piątek nastąpiło odreagowanie:
kurs wzrósł w sumie o 4,8 proc. W najbliższy piątek spółka przedstawi raport za drugi kwartał. Analitycy DI BRE Banku prognozują, że budowlana firma wypracowała w tym okresie 804,4 mln zł przychodów (+55%), 54,2 mln zł zysku operacyjnego (+70%) i 37,2 mln zł zysku netto (+97%).

"Drugi kwartał powinien przynieść kolejny rekordowy wynik segmentu konstrukcji stalowych, czy to ze względu na utrzymującą się bardzo dobrą koniunkturę w budownictwie, czy też spadek cen stali w tym okresie.
Zakładamy, że bardzo dobra koniunktura w budownictwie przełoży się na przerzucenie kosztów na inwestorów i możliwość podwyższenia marży.
Ewentualne ryzyko związane jest z kontraktami przetargowymi podpisanymi kilkanaście miesięcy temu, ale skala tego ryzyka w kontekście całości działalności będzie się zmniejszać z kwartału na kwartał" - uważa Krzysztof Radojewski, autor prognozy.

W całym 2007 r. DI BRE spodziewa się osiągnięcia przez Polimex 115,3 mln zł czystego zysku (C/Z równe 37,9).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: budowlane tuzy mocno w górę