GPW: Centrostal przerywa serię siedmiu spadkowych sesji

(Artur Szymański)
opublikowano: 07-12-2006, 15:35

Czwartkowa sesja na GPW przynosi spore odbicie kursu Centrostalu Gdańsk po fatalnej passie siedmiu dni bez wzrostu.

Czwartkowa sesja na GPW przynosi spore odbicie kursu Centrostalu Gdańsk po fatalnej passie siedmiu dni bez wzrostu.zobacz notowania

Giełdowi spekulanci po kilku dniach przerwy znów wzięli w obroty akcje gdańskiej spółki zajmującej się hurtową sprzedaży wyrobów hutniczych. Od 28 listopada gracze zrealizowali około połowy zysków, jakich przysporzyło intensywne windowanie notowań podczas czterech wcześniejszych sesji.

Od 22 do 27 listopada kurs Centrostalu skoczył w sumie o 130 proc. po informacji, że częstochowski Złomrex – główny akcjonariusz giełdowego emitenta – ma wyłączność na negocjacje dwóch firm handlujących stalą będących częścią austriackiej grupy Voestalpine. Kilka dni później WZA Centrostalu uchwaliło emisję akcji, lecz bez prawa poboru.

W reakcji gracze zaczęli pozbywać się akcji, co do wczoraj odchudziło portfele inwestorów, którzy kupowali akcje na szczycie 25,8 zł, o prawie 45 proc. Dziś poprawiają się im humory, bo na godzinę przed końcem sesji akcje Centrostalu drożeją najmocniej na giełdzie. Zwyżka przekracza 19 proc., za akcję płaci się około 17 zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Centrostal przerywa serię siedmiu spadkowych sesji