GPW: czas na chwilę oddechu po wybuchu entuzjazmu

Sebastian Gawłowski
10-10-2001, 09:13

Silne odreagowanie podczas wczorajszej sesji wprawiło niemal w zachwyt obserwatorów rynku. Za zakupy zabrały się najprawdopobniej zarówno krajowe jak i zagraniczne instytucje finansowe. Po dwutygodniowej konsolidacji w rejonie 980 - 1025 pkt. nastąpiło zdecydowane wybicie górą i w efekcie indeks największych spółek WIG 20 sięgnął wartości 1047 pkt. Wybuch optymizmu podkreślała dawno nie notowana wartość obrotów. Tym samym główny wskaźnik giełdowy zbliżył się do pierwszej ważnej strefy oporów zaczynającej się na wysokości 1050 punktów, co powinno wyhamować pierwszą falę wzrostową. Jednak nie powinien to być koniec wzrostów i korektę uznać można za dobrą okazję do kupna walorów dla spóźnialskich.

W centrum zainteresowania znalazły się oczywiście spółki o największej kapitalizacji i najsolidniejszych fundamentach. Tak jest zawsze na początku fali wzrostowej. Warto obserwować takie papiery jak TP SA, PKN Orlen, których wzrostu kursu na wczorajszej sesji zdumiały niejednego.

Nie można zapominać o giełdach zagranicznych, które rosły podczas gdy GPW trwała w trendzie horyzontalnym. Spadkom na tamtejszych rynkach może towarzyszyć korekta w Warszawie, jednak wydaje się, że raczej bez większych następstw dla rodzącej się właśnie fali zwyżkowej.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: czas na chwilę oddechu po wybuchu entuzjazmu