GPW: czeski Pegas znalazł nowych właścicieli

pb.pl
11-07-2007, 13:20

Obroty na środowej sesji zdominowała czeska spółka Pegas Nonwovens. Dziś ponad 4 mln jej akcji, stanowiących 43,4 proc. kapitału, sprzedał Pamplona Capital Partners, dotąd główny akcjonariusz Pegasa. Nabywcami byli inwestorzy kwalifikowani, którzy już zdążyli zarobić na  inwestycji.

Obrót czeską spółką na GPW przekroczył już 800 mln zł. Już na otwarciu notowań właściciela zmieniło grubo ponad 3 mln papierów po 102,5 zł za sztukę. W Pradze wolumen do południa przekroczył pół miliona akcji. Tam inwestorzy płacili po 780 koron za akcję. Tymczasem przed godziną 13 kurs Pegasa na GPW wzrósł do 108 zł, a na czeskiej giełdzie sięgnął 800 koron. Przypomnijmy, że w niedawnej rekomendacji analitycy CA IB rozpoczęli rekomendowanie spółki od "kupuj" z cenę docelową 1005 koron.

Pegas Nonwovens to jeden z największych w Europie producentów włóknik wykorzystywanych w artykułach higienicznych. Na GPW pojawił się pod koniec 2006 r.
ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: czeski Pegas znalazł nowych właścicieli