GPW: do południa najmocniej zdrożały akcje Kopexu

(Artur Szymański)
21-11-2006, 12:07

Przed południem na warszawskiej giełdzie najwyższym wzrostem notowań szczycą się akcjonariusze Kopexu. Akcje drożeją o prawie 20 proc.

Przed południem na warszawskiej giełdzie najwyższym wzrostem notowań szczycą się akcjonariusze Kopexu. Akcje drożeją o prawie 20 proc.zobacz notowania

Dużą zwyżkę notowań wywołał oficjalny komunikat w sprawie emisji akcji dla Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych, inwestora strategicznego katowickiej spółki. To żadna nowość, bo o takich planach głośno było od dawna. Niemniej jednak jest to wygodny pretekst do windowania kursu mało płynnej spółki.

ZZM kontroluje ponad 65 proc. głosów na WZA Kopexu. Z kolei dominującym akcjonariuszem zabrzańskiej firmy jest Leszek Jędrzejewski posiadający ponad 80 proc. głosów. Spółki uzgodniły, że Kopex wyemituje akcje skierowane do wszystkich obecnych akcjonariuszy ZZM, po czym stanie się podmiotem dominującym wobec ZZM.

- Objęcie akcji ZZM przez Kopex spowoduje powstanie grupy kapitałowej działającej w sektorze górniczym, o skonsolidowanych przychodach w wysokości około 1 mld zł w 2006 r. – czytamy w komunikacie spółki. Przy ustalaniu parytetu wymiany, cena nowych akcji Kopexu zostanie wyliczona w oparciu o średnią arytmetyczną kursów z ostatnich sześciu miesięcy. Nabycie akcji ZZM przez Kopex planowane jest na pierwsze półrocze 2007 r. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: do południa najmocniej zdrożały akcje Kopexu