GPW: do południa nastroje uległy nieznacznej poprawie

Tomasz Furman
08-10-2001, 12:06

Dość znaczące przeceny mające dziś miejsce w pierwszych kilkudziesięciu minutach notowań ciągłych na warszawskiej giełzie nie trwały zbyt długo. Dzięki inwestorom, którzy przystąpili do składania większej ilości zleceń kupna, podstawowe indeksy warszawskiego parkietu nadrobiły część poniesionych strat, a WIG 20 ponownie zbliżył się do granicy 1000 punktów. Z krajowych blue chipów na plus wyszły przede wszystkim walory Prokomu i TP SA tj. papiery, które rano decydowały o spadkach na GPW. Wśród znaczących spadkowiczów znalazły się za to akcje Netii, o losy której inwestorzy zaczynają się co raz bardziej obawiać. Ponad 2-proc. spadek ma jeszcze miejsce w przypadku Optimusa i PBK. Generalnie zmiany kursów są małe, co może świadczyć o względnym spokoju.

Niewielkie spadki, nawet w stosunku do tych odnotowywanych obecnie na giełdach zachodnioeuropejskich nie musza jednak utrzymać się do końca sesji. W każdej chwili może je zmienić istotne wydarzenie, które zaistnieje w zakresie walki z terroryzmem. Na lokalnym podwórku istotne znaczenie będą natomiast odgrywać informacje dotyczące uszczegóławiania polityki gospodarczej przez koalicji SLD-UP-PSL.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: do południa nastroje uległy nieznacznej poprawie