GPW: do południa spadki w Warszawie zostały wyhamowane

Tomasz Furman
09-07-2001, 12:34

Po kilkudziesięciu minutach od otwarcia notowań ciągłych fala wyprzedaży została wyhamowana przez inwestorów upatrujących zarobku w związku ze zbyt dużą przeceną większości akcji. Z tego też zapewne względu również strona podażowa powstrzymała się ze zgłaszaniem dalszych zleceń, co zaowocowało ustabilizowaniem się kursów większości akcji, a w konsekwencji i indeksów.

Spośród największych i najbardziej płynnych walorów najwięcej na wartości traciły nadal akcje PKN Orlen i Softbanku. Pierwszy m.in. dlatego, że złotówka w ostatnich dniach staniała, co oznacza większe koszty związane ze sprowadzaniem ropy naftowej, a drugi ze względu na nienajlepsze perspektywy dotyczące pozyskania nowych kontraktów. Dość dobrze oceniane są za to inne firmy informatyczne. Walory ComArchu, ComputerLandu i Optimusa osiągały popołudniu nawet ceny wyższe niż w piątek. Zdecydowanie gorzej jest natomiast wśród przedsiębiorstw zaliczanych do indeksu NIF i MIDWIG. Oba wskaźniki są obecnie liderami spadków.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: do południa spadki w Warszawie zostały wyhamowane