GPW: Drozapol zmienia warunki oferty na TM Steel

22-11-2007, 11:10

Wojciech Rybka, prezes Drozapolu-Profil, złożył wczoraj udziałowcom TM Steel ostateczną propozycję odkupienia większości udziałów. Niewykluczone, że transakcja nie jest tak pewna, jak można było wcześniej sądzić.

Jak informuje zarząd bydgoskiej spółki, oferta została przygotowana na podstawie przeprowadzonego wcześniej  due diligence i odbytych długotrwałych negocjacji. "Uwzględnia ona aktualną sytuację w branży dystrybutorów stali, sytuację ogólną na rynku kapitałowym i wyceny innych spółek, wyniki TM Steel po trzech kwartałach, bieżącą sytuację wewnętrzną, jak również perspektywy rozwojowe tej spółki po konsolidacji, z jej wpływem na wynik grupy" - napisano w komunikacie.

Dla inwestorów istotne jest, że sprawa rozstrzygnie się na dniach: propozycja Drozapolu ważna jest do 29 listopada. Niestety, nie podano szczegółów oferty.

Z komunikatu spółki można wywnioskować, że jej warunki istotnie zmieniły się w ostatnich tygodniach, kiedy okazało się, że trzeci kwartał nie był udany dla spółek z branży (Drozapol wykazał stratę operacyjną), a bessa na giełdzie znacząco obniżyła wyceny przedsiębiorstw. Bydgoszczanie zakładali kupno pakietu większościowego w TM Steel za gotówkę, trudno więc dziwić się, że teraz (najprawdopodobniej) zmniejszyli wartość propozycji. To z pewnością zwiększa ryzyko niedojścia do skutku połączenia firm.

Przedsiębiorstwa podpisały list intencyjny już w czerwcu. Transakcja miała zostać sfinalizowana we wrześniu, ale dopiero w październiku Drozapol uzyskał zgodę UOKiK na koncentrację. Większość inwestorów straciła już cierpliwość, a fatalne wyniki spółki w okresie lipiec-wrzesień były przysłowiowym gwoździem do trumny. Wczoraj kurs akcji spółki spadł o 14,6 proc. do 4,50 zł. Dziś jest tylko niewiele lepiej: o godz. 10.45 akcje wyceniano na 4,29 zł, po spadku o 4,7 proc. KZ

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Drozapol zmienia warunki oferty na TM Steel