GPW: due diligence fuzji z CEESEG możliwy w ciągu tygodni

ISBNews
21-02-2014, 15:42

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w ciągu tygodni może rozpocząć drugą fazę konsolidacji z CEESEG, ale zależy to od decyzji właścicielskich, poinformowała wiceprezes giełdy Beata Jarosz.

"Jesteśmy po pierwszym etapie analiz. Jest właściwie kwestią tygodni rozstrzygnięcie, czy wchodzimy w drugą fazę przygotowań do ewentualnego mariażu z CEESEG, uwzględniającego m.in. due diligence i negocjacje. Jest to decyzja właścicielska" - powiedziała Jarosz w rozmowie z dziennikarzami.

Według jej słów, ten etap procesu będzie wiązał się z kosztami, a giełda jako podmiot uważnie ich pilnujący musi być całkowicie pewna, że warto będzie je ponieść.

Wcześniej prezes warszawskiej giełdy Adam Maciejewski mówił, że jego życzeniem jest aby konsolidacja z CEESEG (skupiającą parkiety w Wiedniu, Pradze, Budapeszcie i Ljubljanie) została przeprowadzona w tym roku. "Wiemy, jak chcemy to zrobić" - zaznaczał prezes GPW. Z jego słów wynikało, że elementem transakcji jest emisja akcji.

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na warszawskim parkiecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: due diligence fuzji z CEESEG możliwy w ciągu tygodni