GPW: duża transakcja akcjami Provimi-Rolimpex

opublikowano: 30-01-2007, 12:08

Drugą po TP SA spółką o najwyższych obrotach w przedpołudniowej fazie sesji jest Provimi-Rolimpex z 26 mln zł na koncie.

Drugą po TP SA spółką o najwyższych obrotach w przedpołudniowej fazie sesji jest Provimi-Rolimpex z 26 mln zł na koncie.

Nie jest to jednak wynikiem intensywnej walki popytu z podażą, lecz zasługą umówionej transakcji pomiędzy dużymi akcjonariuszami czołowego w Polsce producenta pasz. Właściciela zmienił pakiet 640,6 tys. akcji po kursie 20,2 zł, czyli 0,5 proc. niższym od wartości poniedziałkowego zamknięcia.

Z rąk do rąk przeszedł pakiet walorów stanowiących 1,84 proc. kapitału spółki i głosów na WZA. Przełożyło się to na 25,9 mln zł jednorazowego obrotu. Transakcja stała się zarazem zapalnikiem dzięki któremu w kolejnych minutach kurs zaczął gwałtownie rosnąć. Przed południem walory Rolimpexu drożeją o ponad 9 proc. do poziomu 22,2 zł.

Poprzednich sześć spadkowych sesji mogło istotnie podnieść ciśnienie u akcjonariuszy spółki. Łącznie od 19 stycznia walory straciły na wartości 8,5 proc., ale dziś odrabiają stratę za jednym zamachem. Ostatni lokalny szczyt ustanowiony na początku grudnia wznosi się na poziomie 23,8 zł. Rekord wszech czasów wyznacza poziom 37,38 zł z 8 lipca 1996 r. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane