GPW: dzięki Fed sektor TMT najlepszy na początku sesji

Marek Druś
opublikowano: 19-04-2001, 10:27

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwsza sesja na GPW po decyzji Fed o obniżeniu stóp procentowych o 50 pkt. rozpoczęła się od zwyżek kursów większości akcji. W górę poszły reprezentowane przez indeks TechWIG akcje spółek sektora TMT, które już wczoraj zdecydowanie rosły. Na otwarciu wyraźne wzrosty zanotowały papiery spółek telekomunikacyjnych: Elektrimu i Netii. Po słabszym wyniku na otwarciu, papiery TP SA wyraźnie drożeją przy największym udziale w obrotach rynku.

Silne, kilkuprocentowe wzrosty notują udziały spółek IT, spośród których największe zainteresowanie inwestorów skupia się na akcjach Prokomu, Softbanki i Optuimusa. Duży wolumen wymiany, przy rosnącej mocno cenie papierów notuje STGroup.

Od niewielkich zmian kursów rozpoczęły sesję papiery banków. Akcje większości z nich drożeją, jedynie udziały Banku Śląskiego tracą ponad 3 proc. wartości. Obroty handlu papierami banków, z wyjątkiem lekko taniejącego Pekao, są jednak na razie dość małe.

Po informacji o planach PKN Orlen, który chce poszerzyć swoją aktywność o działalność wydobywczą, papiery koncernu paliwowego cieszą się dużym popytem przy wyraźnym wzroście ceny.

W branży medialnej, wczorajszy, duży wzrost kontynuują papiery Agory. Udziały Chemiskóru drożeją, a AMS tanieją przy dość słabych obrotach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: dzięki Fed sektor TMT najlepszy na początku sesji