GPW: dzień Romana Karkosika

KZ
opublikowano: 24-08-2007, 13:40

Po miesiącach smuty, toruński inwestor znów - przynajmniej na jedną sesję - stał się bożyszczem inwestorów. Solidarnie idą w  górę notowania wszystkich spółek z jego portfela.

Najszybciej zyskuje Skotan, drożejący z powodu korzystnych dla producentów biopaliw zmian w prawie. Czy spółka będzie z tego czerpać profity - na razie nie wiadomo. W czołówce pod względem wzrostów na dzisiejszej sesji znalazły się też NFI Midas i NFI Krezus.

O 15 proc. szybują już także notowania Alchemii, a o 10 proc. - Hutmenu. Na wyraźnym plusie jest też Boryszew, a stosunkowo najbardziej niemrawie zachowuje się kurs Suwarów.

Warto pamiętać, że większość podmiotów jest powiązana ze sobą krzyżowo, wzrost wyceny jednej ze spółek może wprost przekładać się na papierowe zyski z aktualizacji wyceny, jakie zaksięgować może druga z firm.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: dzień Romana Karkosika