GPW: Efekt walczy o wybicie ponad 41 zł

29-01-2007, 13:28

Po półtoramiesięcznym odpoczynku akcjonariusze Korporacji Gospodarczej Efekt podejmują w poniedziałek próbę ustanowienia wieloletniego szczytu.

Po półtoramiesięcznym odpoczynku akcjonariusze Korporacji Gospodarczej Efekt podejmują w poniedziałek próbę ustanowienia wieloletniego szczytu.

Podczas sesji 11 grudnia za akcję krakowskiej spółki płacono 41 zł, co sprawiało że były najdroższe od połowy sierpnia 1994 r. Nie udało się jednak utrzymać wysokiego poziomu do końca sesji i ostatecznie na zamknięciu akcje były warte 36,2 zł. Kolejne dni przyniosły korektę.

Po półtoramiesięcznej realizacji zysków i następnie odrabianiu strat dziś inwestorzy postanowili ponownie zmierzyć się z grudniowym szczytem. Jak na razie szczyt intraday został poprawiony o 99 groszy. Na półmetku poniedziałkowej sesji akcje Efektu z około 15-proc. zwyżką są najlepszą inwestycją na GPW.

Od dłuższego czasu nie publikowała żadnych istotnych komunikatów. Sądząc po tym fakcie oraz po niewielkiej wartości obrotów rzędu 3 mln zł, należy sądzić, że za zwyżkę odpowiada stosunkowo niewielki kapitał spekulacyjny. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Efekt walczy o wybicie ponad 41 zł