GPW: Elektrim tylko chwilowo pomógł rynkowi

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 06-02-2002, 12:13

Wbrew oczekiwaniom Elektrim nie zdominował dzisiejszych notowań. Zmiana prezesa wywołała jedynie wysoki start notowań warszawskiego holdingu. W porannej części walory spółki systematycznie niwelowały zyski z otwarcia. Obroty na akcjach Elektrimu również pozostają na niskim jak na tę spółkę poziomie (poniżej 2 mln zł). Obecnie kurs zwyżkuje już jedynie 2 proc.

Wzrostowe odreagowanie z pierwszych minut notowań okazało się jedynie chwilowym zrywem strony podażowej. W jego efekcie WIG 20 sięgnął najwyższego poziomu z poprzedniej sesji. Tutaj potencjał zwyżki się wyczerpał i wskaźnik blue chipów skierował się południe. Przecena zatrzymała się dopiero w okolicach 1360 punktów, a WIG 20 traci już 0,4 proc. Póki co, wśród głównych indeksów jedynie TechWIG wciąż pozostaje w strefie wartości dodatnich za sprawą głównie Elektrimu. Notowania sektora technologicznego utrzymują się we względnej stabilizacji. Zwyżkują m.in. Computerland i Comarch. Dobrze prezentują się małe firmy informatyczne związane z biznesem sieciowym: MCI, Interia, Getin.

Z kolei za przeceną WIG20 stoją najcięższe walory w jego portfelu: PKN, Pekao, KGHM oraz TPSA, które zgodnie notują straty. Jednocześnie na nich koncentruje się obrót walorami na GPW. Do południa wartość obrotów podliczono na blisko 110 mln zł. Credit Suisse podniósł rekomendację dla KGHM do "trzymaj" i wartość akcji oszacowano na 17,70 zł

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Elektrim tylko chwilowo pomógł rynkowi