GPW: Energoaparatura na celowniku po Polnej i Hydrotorze

opublikowano: 03-04-2007, 11:36

Po wczorajszym windowaniu notowań Hydrotoru i Polnej, które giełdowi gracze w bujnej wyobraźni skoligacili z Ponarem, dziś przychodzi kolej na inną spółkę z pokrewnej branży - Energoaparaturę. Walory katowickiej firmy do godziny 11 zdrożały o 14 proc.

Na wczorajszej sesji kurs Ponaru poszybował 24,9 proc., Polna zwyżkowała 24,6 proc., a Hydrotor o 17,3 proc. O powodach szczegółowo pisaliśmy na stronie Pb.pl podczas wczorajszej sesji (patrz link). O Energoaparaturze inwestorzy zapomnieli, kurs spółki poszedł w górę tylko 2,9 proc. Dziś nadrabia zaległości.

Katowicka Energoaparatura oferuje usługi w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki, a więc najbliżej jej do Polnej. To wystarczy spekulantom do niczym innym nieuzasadnionego windowania notowań. Spółka nie publikowała ostatnio żadnych ważnych komunikatów.

Ponar z kolei nie uchylił rąbka tajemnicy, akcjami której spółki jest zainteresowany. To sprzyja giełdowej spekulacji. Wiadomo, że leszcze najłatwiej łowi się w mętnej wodzie. Po wczorajszych niebotycznych wzrostach dziś Polna sprawuje się przeciętnie z około 4-proc. zwyżką, Hydrotor traci ponad 6 proc. Najlepiej natomiast zachowuje się prowodyr całego zamieszania - Ponar zwyżkuje ponad 13 proc. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Energoaparatura na celowniku po Polnej i Hydrotorze