GPW: entuzjazm osłabł, indeksy umiarkowanie spadają

Marek Druś
opublikowano: 25-07-2002, 12:45

Na warszawskiej giełdzie wyraźnie ostygł zapał inwestorów do kupowania akcji, który widoczny był w pierwszej części czwartkowych notowań. Kursy blue chipów nie rosną już tak zdecydowanie, jak na początku sesji. Mimo wzrostów w Europie cena coraz większej liczby papierów z GPW spada. Tracą na wartości akcje największych banków i spółek informatycznych.

Krajowi inwestorzy nie wierzą zapewne w trwałość poprawy koniunktury na światowych giełdach. Mimo ostatnich wzrostów w USA i będącą ich konsekwencją przewagą popytu na większości rynków europejskich w trakcie czwartkowych sesji, wyraźne zwyżki na GPW utrzymały się jedynie przez pierwsze dwie godziny notowań.

Inwestorzy powoli, ale prawie od samego początku notowań pozbywają się akcji, korzystając z wyraźnych wzrostów cen na otwarciu sesji. Spada cena papierów Pekao i BPH BPK, które wcześniej w czwartek drożały.

Tanieją również akcje Agory, choć w pierwszej części notowań cieszyły się zwiększonym popytem. W środę spółka potwierdziła zainteresowanie planowanymi od dłuższego czasu inwestycjami na rynku telewizyjnym.

Inwestorzy pozbywają się papierów Softbanku, które po znacznej przecenie na środowej sesji, rozpoczęły kolejną od wyraźnego wzrostu kursu. Podobnie dzieje się w przypadku Prokomu.

Nadal drożeją akcje Mostostalu Export, które rynek przecenił w środę o 22 proc. W czwartek zarząd spółki wydał komunikat, w którym zapewnia, że nie ma ona kłopotów finansowych. Drożeją również akcje Budimeksu, które staniały w środę ponad 3 proc.

Mimo wzrostu w pierwszych minutach notowań ponownie spada cena udziałów Pia Piasecki. W trakcie ostatnich sesji papiery spółki traciły po kilkadziesiąt procent wartości, w środę staniały o 25 proc. Grupa budowlana otrzymała kolejny cios ze strony kontrahentów. Wypowiedział jej umowę na budowę obiektów we Wrocławiu BRE.locum, a umowę kredytową Kredyt Bank.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: entuzjazm osłabł, indeksy umiarkowanie spadają