GPW: giełda wróciła do tendencji spadkowej

Sebastian Gawłowski
09-05-2001, 09:25

Początek tygodnia przyniósł dalsze pogorszenie koniunktury na warszawskim rynku. Głównym powodem są generalnie słabe wyniki największych polskich spółek, co zdecydowanie przyczyniło się do ochłodzenia koniunktury. Można wręcz powiedzieć, że indeksy z GPW powróciły do dominującego w długim okresie trendu spadkowego. Potwierdzeniem tego jest przebicie na wczorajszej sesji poziomu 1400 punktów przez wskaźnik 20 największych przedsiębiorstw giełdowych - WIG 20.

Na dzisiejszej sesji można spodziewać się mocnego natarcia strony popytowej, która powinna ujawnić się w okolicach psychologicznego wsparcia. Kupującym sprzyja wczorajsza sesja na Nasdaq, gdzie dominowały wzrosty. Mimo podwyższenia rekomendacji banku Morgan Stanley Dean Witter dla Cisco, gracze mogą czuć się rozczarowani wynikami giganta z Nasdaq. Oczekiwanie na rezultaty przedsiębiorstwa determinowało postawę handlujących na globalnym rynku we wtorek i w dzisiejszych notowaniach rozczarowanie może przełożyć się na kontynuację wyprzedaży technologicznych papierów w Europie. Kiepska sytuacja na rynkach Starego Kontynentu może pogłębić przecenę na GPW.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: giełda wróciła do tendencji spadkowej