GPW: Handel jest nieco aktywniejszy niż w poniedziałek

Artur Szymański
30-12-2003, 11:27

Otwarcie wtorkowej sesji wypadło na niedużym plusie. Indeks WIG20 dzień rozpoczął z poziomu 1582,91 pkt, co oznacza wzrost o 0,33 proc. w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.

W górę poszły ceny 41 spółek, w dół - 37 emitentów, bez zmian dzień rozpoczęły walory 22 firm, a handlu nie odnotowano w przypadku 44 spółek. Najbardziej, bo o 4,44 proc. wzrosły akcje Internet Group. O 3,75 proc. podskoczyły notowania Boryszewa, zaś papiery Ponaru Wadowice podrożały na otwarciu o 3,67 proc. Wczoraj zawieszone były notowania Okocimia, na którego wezwanie ogłosił Carlsberg. Dziś obrót akcjami spółki z Brzeska został wznowiony, a na otwarciu papiery browaru zyskały 2,89 proc.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast posiadacze akcji BICK, które spadły o 4,40 proc. Po ponad 3 proc. straciły Kompap (-3,86 proc.), Grajewo (-3,78 proc.), Centrostal (-3,11 proc.) i Jutrzenka (-3,06 proc.). Dziś zadebiutowały akcje Redanu, łódzkiej spółki odzieżowej. Cena pierwszego notowania wyniosła 18,15 zł za sztukę. Akcje zastąpiły w obrocie PDA, które wczoraj rynek wyceniał na 18,30 zł. Na początku grudnia prawa do akcji Redanu zadebiutowały z ceną 13,9 zł.

Pierwsze minuty handlu przyniosły wzrost WIG20 powyżej poziomu 1581 pkt. Potem jednak doszło do osłabienia, w wyniku którego indeks blue chipów ustanowił dzienny dołek na poziomie 1571,44 pkt. Nastroje inwestorów zdradzają duże niezdecydowanie. Rynek jest rozchwiany, a obecnie mamy do czynienia z kolejnym atakiem kupujących. Indeks WIG20 jest aktualnie na 0,23-proc. plusie. Aktywność graczy jest nieco wyższa niż wczoraj. Po pierwszej godzinie handlu wartość obrotów przekroczyła 40 mln zł, podczas gdy wczoraj było to niespełna 23,5 mln zł.

Kolejny dobry dzień ma BPH PBK. Wczoraj kurs banku zyskał 1,2 proc. Dziś wzrost jest jeszcze wyższy, i wynosi 2,2 proc. Wczorajsze straty odrabia Budimex. W poniedziałek kurs budowlanej spółki spadł o 1,4 proc. Zła passa dziś została przełamana, a notowania holdingu rosną o 1,7 proc. Takiego szczęścia nie ma Prokom, dla którego wtorek jest kolejnym dniem spadku. Co gorsza niekorzystny trend nabiera rozpędu. Po wczorajszym spadku notowań o 1,4 proc., dziś strata sięga już 3,6 proc. Osłabienie przenosi się też na partnera biznesowego Prokomu – Softbank. Kurs integratora spada póki co o 3,0 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Handel jest nieco aktywniejszy niż w poniedziałek