GPW: Hoop jest tak drogi jak 3,5 roku temu

13-03-2007, 13:35

Akcje Hoopa na półmetku wtorkowej sesji osiągnęły wartość 35,21 zł, wyznaczający górne widełki wahań kursu. Ostatni raz tak drogie walory producenta napojów były 8 sierpnia 2003 r.

Było to w pierwszych dniach giełdowej kariery spółki kierowanej przez Dariusza Wojdygę (na zdj. z lewej) i Marka Jutkiewicza (z prawej). Trzeciego dnia obecności na GPW akcje Hoopa w ciągu dnia osiągnęły najwyższy w historii poziom 36,2 zł, ale nie udało się go utrzymać do końca sesji. Finisz wypadł kursem 32,7 zł, który do dziś jest nie pobitym rekordem.

Wygląda na to, że wtorek 13 marca nie będzie dla akcjonariuszy Hoopa pechowym dniem, ale wręcz przeciwnie. Notowania spółki rosną bardzo mocno od ostatniej sesji lutego, dając w tym czasie 37-proc. zysk. Windowaniu kursu sprzyja aura pewnej tajemniczości roztoczona wokół kwestii akwizycji, jakie planuje spółka. Co nie wyklucza sytuacja, że także ona sama stanie się celem przejęcia. Władze spółki mają przedstawić konkrety do końca miesiąca. ASZ

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Hoop jest tak drogi jak 3,5 roku temu