GPW: Indeks blue chipów niestrudzenie pnie się w górę

Artur Szymański
opublikowano: 27-02-2004, 14:48

Rynek rośnie i zamknięta został luka bessy 1702-1708 pkt na WIG20. Za wzrostem nie idą jednak obroty, które są znacznie mniejsze niż wczoraj. Tego ataku nie można uznać za przekonujący. Póki co, inwestorów to nie martwi, ale zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

Przez cały dzień indeks wspina się mozolnie pod górkę. Przebił poziom 1700 pkt i zamknął lukę bessy. Martwią niskie obroty. Na półtorej godziny przed końcem sesji obroty spółkami z WIG nie przekroczyły nawet 200 mln zł. Nie wydaje mi się, by potwierdzało to ruch w górę.

Dziś wicepremier Hausner przedstawił posłom Platformy Obywatelskiej szczegóły swojego planu. O tym czy PO go poprze dowiemy się w poniedziałek. Na razie utrzymuje się niepewność, co nie sprzyja giełdowym inwestycjom. Pierwszymi projektami ustaw z planu wicepremiera Hausnera Sejm ma zająć się 5-go marca.

Ze spółek tworzących WIG20 najwięcej rosną kursy mniejsze firmy – Kęty, Computerland, Orbis. Z gigantów lepiej od rynku radzi sobie Prokom. Zysk netto grupy kapitałowej w IV kwartale wzrósł ponad 2-krotnie w porównaniu do poprzedniego roku, ponieważ spółka zmniejszyła koszty, a zwiększyła przychody. W całym roku zysk zwiększył się natomiast do 104 mln zł i był o 40 proc. wyższy od blisko 74 mln zł odnotowanych w 2002 r.

Z banków najwięcej drożeje Millennium, które wczoraj radziło sobie słabiej od reszty spółek sektora. Dziś Millennium nadrabia dystans. Najgorzej zaś wiedzie się BPH. Strategiczny akcjonariusz spółki – BA CA będzie dążył do zmniejszenia zatrudnienia w Banku BPH o 600 osób w ciągu dwóch lat. Bank nie planuje zwolnień grupowych. Odejście pracowników odbędzie się w sposób naturalny – poprzez przechodzenie na emeryturę lub zmianę pracy.

Dziś zadebiutowały akcje słupskiego producenta opakowań Plast-Box, biorącej udział w naszej akcji „Z Pulsem na giełdę”. Debiut należy uznać za okazały – akcje zadebiutowały kursem 34,5 zł, czyli o ponad 27 proc. powyżej ceny emisyjnej. Pierwszy dzień przynosi duży obrót akcjami spółki – wartość obrotów przekracza 10 mln zł

Drożeje Impel po podaniu prognoz wyników na 2004 r. Spółka planuje wypracować skonsolidowany zysk wysokości 29 mln zł przy przychodach rzędu 536 mln zł. W 2003 r. skonsolidowany zysk Impela wyniósł 22 mln zł, a przychody 449 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Indeks blue chipów niestrudzenie pnie się w górę