GPW: Indeks wyszedł na 1,5-proc. plus

Artur Szymański
opublikowano: 21-11-2003, 14:21

Popołudniowa część sesji przebiega pod znakiem stabilizacji wokół poziomu 1440 pkt na WIG20. Indeks rośnie o 1,5 proc.

Potwierdzenie przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) sprzedaży połowy z posiadanego pakietu 6,6 proc. akcji Pekao SA zdjęło z rynku niepewność związaną z ceną po jakiej dokonano transakcji. Rzecznik EBOiR powiedział, że sprzedaż odbyła się po kursie 103 zł za walor. Notowania banku, które rano zaliczyły dołek na poziomie 100 zł, zaczął odrabiać stratę. W ślad za nim ruszył cały rynek.

Po 1-proc. porannym spadku WIG20 szybko i z nawiązką odrobił stratę. W południe wartość indeksu koniunktury 20 największych firm osiągnęła wartość 1445 pkt. Oznaczało to wyjście na 2-proc. plus. Później rynek się zrównoważył. Brak zdecydowania inwestorów przełożył się jednak na powolne osuwanie się indeksów. Wydaje się jednak, że może jeszcze dziś dojść do testowania maksymalnego poziomu dnia.

Wartość dzisiejszych obrotów wynosi około 370 mln zł. Jednak aż 190 mln zł z nich przypada na samo Pekao SA. Bez banku obrót nie wygląda już tak imponująco. Ważne jednak, że rynek rośnie. Spośród spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 najbardziej zyskują walory Computerlandu. Wzrost sięga 4,5 proc. Spadki z ostatnich dni odrabia też KGHM drożejąc o ponad 4 proc. Ponad 1-proc. wzrostem akcji PKN Orlen inwestorzy akceptują podpisanie listu intencyjnego o współpracy z węgierskim MOL-em.

Po wczorajszym 19-proc. spadku, Kredyt Bank nie może podnieść się z kolan. Dziś walory banku drożeją zaledwie o 0,6 proc. Pikują za to notowania LTL. Walory spółki tracą na wartości 32,5 proc. po tym jak sąd ogłosił upadłość lubelskiej spółki. Dużym skokiem notowań pochwalić się może Boryszew. Wzrostem kursu o ponad 8 proc. akcjonariusze sochaczewskiej spółki uczcili przegłosowanie uchwały przez nią zgłoszonej na WZA Huty Oława. Boryszew przegłosował wycofanie huty z obrotu giełdowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy