GPW: Indeksy mogą zacząć piątek od małego spadku

08-10-2004, 09:34

Nie ma zbyt wielu powodów do zakupu akcji na ostatniej sesji tego tygodnia. Inwestycjom nie sprzyjają rozpoczynające się w poniedziałek zapisy na lokaty prywatyzacyjne PKO BP. Na dodatek dziś inwestorzy na Zachodzie będą czekać na popołudniową publikację comiesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy.

Indeksy GPW mogą zacząć dzień od małego spadku, podobnie jak to miało miejsce na dwóch poprzednich sesjach. Niemniej jednak widać, że na pulsie płytkiej korekty rękę trzymają byki nie pozwalając na głębsze osłabienie. Nie ma więc powodów do niepokoju, rynkowi kilka dni odpoczynku od wzrostów na pewno by się przydało.

Od niewielkich spadków rozpoczęły dzień giełdy zachodnioeuropejskie, po tym jak w czwartek indeksy amerykańskie zanotowały ponad 1-proc. spadki. To reakcja na kolejny rekord ropy naftowej, której ceny przekroczyły poziom 53 USD za baryłkę.

Od zakupów odstręczało oczekiwanie na ostatni przed wyborami raport z rynku pracy. Zostanie on opublikowany przed dzisiejszą sesję. Ekonomiści przewidują, że amerykańska gospodarka dodała we wrześniu 150 tys. nowych miejsc pracy. Można się spodziewać, że raport ten wpłynie na popołudniową część sesji na GPW. Dane zgodne z oczekiwaniami albo od nich lepsze powinny sprzyjać bykom. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: Indeksy mogą zacząć piątek od małego spadku