GPW: Indeksy nieco odbijają, ale przy małych obrotach

12-08-2004, 11:42

Jak na razie warszawskie indeksy giełdowe utrzymują się na plusach. Rynek odbił nieco po wczorajszym spadku, ale ruchowi w górę nie towarzyszą duże obroty.

W pierwszej godzinie handlu obroty na WIG20 wyniosły 25 mln zł, a na WIG – 7 mln więcej. Wczoraj o tej godzinie handel był około 3-krotnie wyższy, a indeksy sporo traciły. Dziś indeksy nieco zyskują w ślad za wskaźnikami giełd zachodnioeuropejskich, jednak spadek obrotów nie pozwala sądzić, że odbicie będzie dłuższe niż kilka sesji.

Nieźle spisują się banki z BPH i BA CA na czele, rośnie też kurs Pekao. Gorzej natomiast prezentuje się Telekomunikacja Polska, która przy wczorajszym spadku należała do mocniej tracących na wartości gigantów. Po wynikach II kwartału tanieje Prokom.

Wyniki największej giełdowej spółki komputerowej za II kwartał są gorsze od oczekiwań analityków. Rynek spodziewał się od 10,00 mln zł skonsolidowanej straty do 4,10 mln zł zysku w minionym kwartale. Tymczasem grupa Prokomu zanotowała 16,23 mln zł straty netto wobec 17,88 mln zł zysku rok wcześniej.

Ze spokojem natomiast przyjęli wyniki akcjonariusze Budimeksu. Akcje pozostają na wczorajszym poziomie chociaż spółka opublikowała gorsze od ubiegłorocznych wyniki II kwartału. Grupa Budimeksu w minionym kwartale miała 8,14 mln zł zysku netto wobec 11,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Drożeją walory Kogeneracji, której udało się ograniczyć stratę netto. Grupa Kogeneracji w II kw 2004 r. miała 11,85 mln zł straty netto, wobec 13,88 mln zł straty rok wcześniej. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Indeksy nieco odbijają, ale przy małych obrotach