GPW: Indeksy oscylują wokół wczorajszych poziomów

opublikowano: 22-06-2004, 11:17

Inwestorzy utrzymują indeks blisko wczorajszego wysokiego zamknięcia. WIG20 na razie nie obrał jednoznacznego kierunku wahając się to w jedną, to znów w drugą stronę. Nie widać ani zdecydowanej chęci do realizacji zysków, ani też do podciągania indeksu wyżej.

Obroty ponownie nie porażają wartością. W pierwszej godzinie handlu wartość wymiany największymi 20 spółkami zamknęła się sumą 30 mln zł, czyli nieco większą niż wczoraj. Być może inwestorzy zaczęli się wreszcie sugerować wydarzeniami na giełdach Eurolandu, gdzie indeksy tracą.

Duzi gracze zdają sobie sprawę, że brak jest obecnie podstaw fundamentalnych do wzrostów, więc nie dają się wciągnąć do gry pod zwyżkę. Pogłębienie spadków na Zachodzie może wręcz skłonić ich do zrealizowania niemałych wszak zysków, jakie przyniósł poniedziałek.

Dla spekulantów, którzy wczoraj wywindowali indeks na fixingu pokusa dalszego podciągnięcia wskaźnika może być jednak większa. Do poziomu 1700 pkt na WIG20 brakuje tylko 0,9-proc. zwyżki.

Z największych spółek kolejny dobry dzień ma Stalexport, który wczoraj zyskał najwięcej spośród spółek WIG20. Dziś ustępuje tylko Dębicy, lecz różnica jest symboliczna. Ponownie wzrostem pochwalić się mogą spółki IT –umiarkowanie do góry idą kursy Softbanku i Computerlandu, zaś bez zmian notowany jest Prokom.

Gorzej wiedzie się bankom, na plusie jest tylko BZ WBK. Poza KGHM reszta gigantów rynku – Telekomunikacja Polska, PKN Orlen i Pekao SA nieco słabną w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Indeksy oscylują wokół wczorajszych poziomów