GPW: Indeksy rosną, ale na małych obrotach

opublikowano: 08-06-2004, 11:30

Wtorkowa sesja przynosi oczekiwany wzrost indeksów. Inwestorzy nie rzucili się jednak do masowych zakupów akcji.

Niedługo się utrzymała dobra passa w Eurolandzie. Tylko w pierwszej godzinie sesji inwestorzy pozostawali pod wrażeniem poniedziałkowego wzrostu na Wall Street. Po początkowym wzroście, nadeszło osłabienie.

W momencie otwarcia notowań w Warszawie, indeksy we Frankfurcie i Paryżu były już na niewielkich minusach. Mimo to, WIG20 na otwarciu znalazł się ponownie ponad poziomem 1700 pkt. Nie zdołał się nad nim utrzymać i zjechał o 10 pkt.

Na razie obroty są mizerne, w pierwszej godzinie handel spółkami WIG20 wyraża się kwotą 48 mln zł. Wczoraj mocno rosły największe spółki, dziś swój dzień mają mniejsze komponenty indeksu. Kęty, Cersanit i Dębica zyskują po około 1,5 proc., lecz przy bardzo małym obrocie.

Giganci rynku dziś odpoczywają, a lekko spadają akcje banków. Na minusie jest pięć spółek z WIG20, w tym trzy to banki – BA CA, który wczoraj zyskał ponad 4 proc., oraz Pekao i BZ WBK. Stawkę spadkowiczów uzupełniają Netia i Agora. Dobrze radzi sobie KGHM, dzięki planowanemu podwyższeniu prognoz na 2004 r. Polska Miedź planuje podwyższenie prognozy zysku netto do 1,232 mld zł z 0,652 mld zł zapowiadanej wcześniej.

Na szerokim rynku dobrze radzi sobie Grajewo. Kurs zbliżył się do 200 zł. Zarząd spółki poinformował o ustaleniu ceny emisyjnej akcji serii D na 180 zł. Ich przedział cenowy ustalono wcześniej na 167-185 zł. Pfleiderer Grajewo, producent płyt meblowych przyjmował zapisy inwestorów indywidualnych na 1,6 mln akcji serii D od 1 do 7 czerwca. Inwestorzy instytucjonalni mogli zgłaszać zamiar ich kupna między 8 a 9 czerwca. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Indeksy rosną, ale na małych obrotach