GPW: indeksy rosną, ale sygnały z zagranicy studzą nastroje

Marek Druś
opublikowano: 05-03-2002, 10:53

Sesja na warszawskiej giełdzie zaczęła się umiarkowanymi wzrostami. Zmiany kursów są nieznaczne, a popyt tłumią niewielkie spadki, które notują giełdy zachodnioeuropejskie. Liderem zwyżki jest Pekao, którego kurs zbliża się do kolejnego historycznego maksimum. Przed kontynuacją kluczowego NWZA stabilnie zachowuje się kurs zadłużonej Netii.

Nastroje na warszawskiej giełdzie są dobre. Indeks blue chipów umiarkowanie rośnie, m.in. dzięki popytowi na akcje Prokomu, który otrzymał w ostatnich dniach korzystne rekomendacje od Credite Suisse First Boston i Merrill Lynch.

Drożeją także papiery Pekao. Kurs akcji banku wspiął się w piątek na kolejny historyczny szczyt. Na wczorajszej sesji został wyraźnie zredukowany, a dzisiaj ponownie rośnie.

W pierwszych minutach notowań poprawiła się wycena papierów Netii. Dzisiaj w południe wznowione zostanie NWZA spółki. Możliwe, że zostanie na nim podjęta decyzja w sprawie emisji akcji, które obejmą wierzyciele spółki. Mniej więcej w tym samym czasie o rozpoczęciu postępowania układowego Netii i jej wierzycieli może zdecydować sąd.

Mimo wiadomości o oddaleniu przez sąd zażalenia Apeksimu w toczącym się od dłuższego czasu sporze prawnym z LG Petro Bankiem, którego stawką jest 25 mln zł, akcje spółki wyraźnie drożeją.

Wyraźnie zdrożały akcje Mostostalu Warszawa, którego NWZA może dokonać już jutro zmian w składzie rady nadzorczej. Zwołania zgromadzenia zażądał Elektrim, który jest drugim po hiszpańskiej Accionie udziałowcem spółki. Acciona jest jednocześnie jednym z największych obligatariuszy Elektrimu, którego wierzyciele w tym tygodniu mają dowiedzieć się o terminie zgromadzenia. Papiery Elektrimu drożeją tymczasem o ułamek procenta.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: indeksy rosną, ale sygnały z zagranicy studzą nastroje