GPW: indeksy zaczęły słabnąć, inwestorzy realizują zyski

Administrator
opublikowano: 24-01-2002, 14:11

Wzrost indeksów na GPW osłabł. Część inwestorów zdecydowała się na realizacje zysków po tym, gdy zdrożała zdecydowana większość blue chipów. Wcześniej popytem cieszyły się przede wszystkim akcje spółek z sektora TMT. W branży bankowej popyt skupił się głównie na akcjach Pekao. Duża wymiana akcji BRE Banku nie wpłynęła na wyraźną zmianę kursu jego akcji.

Wzrost indeksów na GPW osłabł. Część inwestorów zdecydowała się na realizacje zysków po tym, gdy zdrożała zdecydowana większość blue chipów. Wcześniej popytem cieszyły się przede wszystkim akcje spółek z sektora TMT. W branży bankowej popyt skupił się głównie na akcjach Pekao. Duża wymiana akcji BRE Banku nie wpłynęła na wyraźną zmianę kursu jego akcji.

Tak jak można się było spodziewać, po podaniu przez Nokię dobrych wyników kwartalnych, notowania na warszawskiej giełdzie „nabrały rumieńców”. W górę poszły ceny większości blue chipów. Wśród telekomów wyraźną zwyżką wyróżnia się Netia. Poprawie wyceny akcji spółki służy wiadomość o przesunięciu przez Ministerstwo Infrastruktury na czerwiec terminu przekazania blisko 33 mln EUR opłat koncesyjnych przez operatorów Netii.

W górę poszła cena papierów TP SA. Podczas dzisiejszej sesji kurs akcji spółki to rośnie, to spada, jednak nie przełamał dotychczas bariery 1 proc.

Drożeją akcje Elektrimu. Papiery spółki taniały w pierwszej części notowań, co wiązało się z wiadomością o zwołaniu przez jego zarząd NWZA w terminie o dwa miesiące późniejszym niż ten, którego domagali się akcjonariusze skupieni wokół BRE Banku. Akcje tego ostatniego maja znaczny udział w dzisiejszych obrotach rynku. Ich cena nie uległa jednak wyraźnej zmianie.

Po wiadomości o kolejnym odsunięciu decyzji w sprawie sprzedaży węgierskiemu MOL-owi akcji PKN Orlen, wyraźnie wzrósł popyt na udziały koncernu naftowego.

W branży bankowej najlepiej prezentują się notowania papierów Pekao. Wzrost kursu ich notowań to zasługa m.in. niedawnego potwierdzenia przez władze banku prognozy ubiegłorocznych wyników.

Wśród spółek z branży IT wyraźnym wzrostem wyróżnia się od początku notowań Sterprojekt. Największa wymiana jest jednak udziałem papierów wyraźnie drożejących Prokomu i Softbanku. Najsłabiej na tle pozostałych spółek sektora wyglądają notowania Computerlandu. Po znacznym wzroście popytu na akcje warszawskiej spółki, notowanym w ubiegłym tygodniu, w tym część inwestorów postanowiła prawdopodobnie realizować zyski.

Nadal drożeją akcje Agory, która według ostatnich nieoficjalnych informacji, dogadała się z BB Investments w sprawie odkupienia udziałów AMS. Akcje tego ostatniego wyraźnie tanieją.

Zdecydowanie wzrósł kurs papierów 4Media. Z reguły wiązało się to dotychczas z pojawiającymi się pogłoskami o pozyskaniu przez spółkę inwestora strategicznego.

Kolejną sesję drożeją akcje Budimeksu. Według analityków, popyt na akcje spółki generują fundusze emerytalne. Pojawiły się także pogłoski o możliwości zwiększenia udziałów w spółce przez Ferrovital. Ponieważ posiada on blisko połowę udziałów Budimeksu, przekroczenie jej oznaczałoby konieczność ogłoszenia wezwania na akcje spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: indeksy zaczęły słabnąć, inwestorzy realizują zyski